Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Na rzeszowskim Rynku, pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych oraz służb mundurowych złożyli wieńce i kwiaty. W ten sposób uczczono obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dodano: 03.05.2021 KWP -
Trwa długi majowy weekend - zachowajmy rozsądek na drodze
To kolejny długi majowy weekend, który będzie inny niż zwykle. Już sam fakt panującej epidemii koronawirusa i związanych z tym przepisów nakłada na nas szereg obowiązków. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie jednak w tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów samochodowych, jak i motocykli. Policjanci drogówki będą czuwali nad bezpieczeństwem, aby na drogach Podkarpacia było spokojnie.
Dodano: 03.05.2021 KWP -
230 lat temu Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 Maja
Ustawa Rządowa z 3 Maja 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie i drugą na świecie – po Stanach Zjednoczonych - konstytucją. Uchwalona przez Sejm Czteroletni miała zapewnić Polsce niezależność oraz umożliwić rozwój polityczny, społeczny i gospodarczy. Choć obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była ogromnym osiągnięciem narodu polskiego.
Dodano: 03.05.2021