Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Życzenia od Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich codzienną służbę i pracę oraz nieustającą gotowość do działania. Przypomina o szczególnym jubileuszu – 95. Rocznicy utworzenia Policji Kobiecej i kieruje słowa uznania do wszystkich funkcjonariuszek i pracownic cywilnych.
Dodano: 24.07.2020 -
Hymn podkarpackiej Policji w dniu Jej Święta
"Bo taki nasz rozkaz" - tak zatytułowany jest hymn podkarpackich policjantów, który powstał w setną rocznicę powołania Policji Państwowej. Święto Policji jest znakomitą okazją, by go zaprezentować w pełnej wersji. Autorem tekstu i muzyki jest dr Monika Brewczak. Słowa hymnu eksponują wartości przyświecające policyjnej służbie, nawiązując do roty ślubowania policjantów przedwojennych i współczesnych.
Dodano: 24.07.2020 KWP -
Rozbita grupa wyłudzająca VAT m.in. w procedurze "Tax Free"
Policjanci Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z PBIW Ministerstwa Finansów zatrzymało 4 osoby podejrzane o udział w grupie zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT w ramach handlu sprzętem elektronicznym. Straty Skarbu Państwa w wyniku działania grupy wynoszą co najmniej 41 mln zł. Śledczy ustalili także, że członkowie grupy mogli wyprać 25 mln zł. Sprawę nadzoruje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.
Dodano: 24.07.2020 CBŚP
