Aktualności
Rozmiar czcionki
-
2 tysiące złotych mandatu i 15 punktów karnych dla kierowcy bmw
21-latek pędził z prędkością 131 km/h, w miejscu gdzie limit wynosił 50 km/h. Kierującym okazał się mieszkaniec miejscowości Wiewiórka. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 15 punktami karnymi. Stracił również prawo jazdy.
Dębica -
Tryb przyspieszony - kolejny kierujący odpowie za złamanie zakazu sądowego
Lekkomyślność i arogancja 31-latka wobec wymiaru sprawiedliwości zakończyły się dla mężczyzny natychmiastowymi i dotkliwymi konsekwencjami prawnymi. Mimo trzech zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, wsiadł za kierownicę volkswagena i na jednym z parkingów kręcił tzw. bączki. Badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Został ujęty przez świadka.
Przemyśl -
#zaginioneNIEzapomniane - kampania, która przywraca twarze i pamięć
Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w chowanego, w którym radosne: „szukam” z reguły kończyło się odnalezieniem. Niestety, dla niektórych rodzin słowo „szukam” ma zupełnie inny wydźwięk. Taką historię przedstawia spot kampanii społecznej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Jej celem jest przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nigdy nie wróciły do domu. Kampania ta to również wyraz solidarności z rodzinami, które każdego dnia żyją z pytaniem: co się wydarzyło? Jej twórcami są polska Policja oraz Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat honorowy objęła Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
KGP -
Sprawca rozboju zatrzymany przez policjantów podczas próby ucieczki za granicę
Kryminalni z jarosławskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło w jednej z lodziarni na terenie Jarosławia. Do zatrzymania 30-latka, który planował opuszczenie kraju, doszło przed bramkami wjazdowymi na autostradę A4 w Krakowie. Na wniosek prokuratora wobec mężczyzny sąd zastosował 3-miesięczny areszt.
Jarosław -
Podsumowanie działań „Trzeźwe popołudnie”
Podkarpaccy policjanci prowadzili w sobotę działania pod nazwą „Trzeźwe popołudnie”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących pojazdami. Policjanci skontrolowali ponad 7 tys. kierowców i ujawnili 23, którzy zdecydowali się prowadzić po alkoholu.
KWP -
Policyjne patrole na quadach
W sobotę na terenie gminy Lesko, policjanci wspólnie ze Strażą Leśną prowadzili działania operacyjno-prewencyjne pod kryptonimem „Quad”. Mundurowi kontrolowali tereny leśne, przede wszystkim pod kątem wjazdu na nie pojazdów nieuprawnionych typu quad czy cross. Działania te mają na celu nie tylko ochronę przyrody, ale również zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom spędzającym czas wolny na terenach leśnych.
Lesko -
"Akademia Ratownicza SAREX-24" z udziałem podkarpackich policjantów
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wzięli udział w wydarzeniu "Akademia Ratownicza Sarex-2024", które odbyło się w Gorzycach. Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń oraz przygotowanie służb do podejmowania działań ratowniczych, zabezpieczających i poszukiwawczych oraz właściwego reagowania w sytuacji wystąpienia zdarzeń kryzysowych. W wydarzeniu udział wziął insp. Jacek Juwa Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.
Tarnobrzeg -
Tymczasowy areszt dla 25-latka biorącego udział w procederze oszustwa
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wytypowali i zatrzymali na terenie Zabrza młodego mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. 25-latek oszukał przemyskiego seniora na ponad 200 tys. złotych. Mundurowi ustalili, że mężczyzna w całym procederze pełnił funkcję „odbieraka”. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
Przemyśl -
Komendant Powiatowy Policji w Lesku wyróżnił chłopca, który udaremnił próbę oszustwa
Komendant Powiatowy Policji w Lesku, mł. insp. Grzegorz Koczera spotkał się dzisiaj z chłopcem, którego reakcja przyczyniła się do zatrzymania oszusta. Dziecko, widząc nietypowe zachowanie swojej babci, poinformowało o tym swojego tatę, który jest leskim policjantem. Dzięki jego czujności i odpowiedzialności, udało się zapobiec stracie oszczędności, a co najważniejsze, osoba biorąca udział w oszustwie nie uniknie odpowiedzialności. Komendant podziękował chłopcu za jego postawę i wręczył upominek.
Lesko -
Rzeszowskie Juwenalia - w piątek utrudnienia w ruchu
Dziś, na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się "Rzeszowskie Juwenalia 2025". Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa do miasteczka akademickiego. Tegoroczne przejścia korowodu nie powinny generować poważniejszych utrudnień w ruchu z powodu nowej trasy. Niemniej jednak policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.
Rzeszów

