Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wprowadzona w błąd mieszkanka Rzeszowa straciła ponad 70 tysięcy złotych
Z mieszkanką Rzeszowa skontaktował się oszust, podający się za pracownika banku. Przestępca wmówił jej, że ktoś w jej imieniu złożył wniosek. Następnie przekonał kobietę, że zgromadzone na jej koncie pieniądze są zagrożone i należy je przenieść na inny, bezpieczny rachunek. W rezultacie 51-latka straciła 73 tysiące złotych.
Rzeszów -
26 kierujących straciło prawa jazdy
Tylko podczas minionego weekendu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zatrzymali 26 praw jazdy. Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy musieli liczyć się także z wysokimi mandatami i punktami karnymi.
Jasło -
Policyjne działania "Quad" na terenie lasów powiatu bieszczadzkiego
Policjanci ruchu drogowego, na terenach kompleksów leśnych powiatu bieszczadzkiego, prowadzili działania „Quad”. Ich celem było ograniczenie ilości kierujących motocyklami i quadami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań. Coraz częściej policjanci otrzymują zgłoszenia od osób zaniepokojonych tym nielegalnym procederem.
Ustrzyki Dolne -
Jarosławscy policjanci eskortowali do szpitala mężczyznę wymagającego pilnej pomocy lekarskiej
Funkcjonariusze z Jarosławia eskortowali mazdę, w której znajdował się mężczyzna potrzebujący natychmiastowej pomocy lekarskiej. Dzięki skoordynowanym działaniom dyżurnego oraz policjantów pełniących służbę na drodze, mężczyzna na czas trafił do placówki medycznej, gdzie została mu udzielona profesjonalna pomoc.
Jarosław -
Tragiczny wypadek w Narolu
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło przed południem, w miejscowości Narol, w powiecie lubaczowskim. W wypadku zginął 42-letni rowerzysta
Lubaczów -
Policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej Siarka Tarnobrzeg - Wisła Kraków
Policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Siarka Tarnobrzeg – Wisła Kraków. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwali policjanci z Tarnobrzega oraz z Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa, a także przewodnicy psów z czworonogami. W drugiej połowie spotkania kibice Wisły opuszczając mecz usiłowali doprowadzić do konfrontacji z kibicami Siarki. Zdecydowana i szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła starciu zwaśnionych grup. Żadna z osób nie została poszkodowana.
Tarnobrzeg -
40-letni mielczanin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie
Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-letni mieszkaniec Mielca. Mężczyzna podejrzany jest o groźby karalne, uszkodzenie samochodu, posiadanie środków odurzających, a także posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Mielec -
Podsumowanie działań „Trzeźwość”
Podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas sobotniej akcji, funkcjonariusze skontrolowali blisko 12 tys. kierujących. Niestety, spośród wszystkich kontrolowanych, 23 wykazało się brakiem odpowiedzialności. 13 kierujących odpowie za przestępstwo, pozostali za wykroczenie.
KWP -
Nowy radiowóz dla leskiej komendy Policji
Nowy oznakowany radiowóz Suzuki Swace powiększył tabor leskiej Policji. Samochód służył będzie dzielnicowym na terenie gminy Olszanica. Jego zakup został sfinansowany ze środków pozyskanych od jednostek samorządowych w ramach Funduszu Wsparcia Policji oraz środków programu modernizacji Policji.
Lesko -
Odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe
Kryminalni z Lubaczowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie substancji zabronionych. Dodatkowo jeden z nich, odpowie za uprawę marihuany oraz osiągnięcia korzyści majątkowej z jej sprzedaży. Za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą przed sądem.
Lubaczów
