Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci pomogli kobiecie wymienić niesprawne koło w aucie
„Pomagamy i chronimy” niezależnie od rodzaju interwencji czy sytuacji jaka nas spotka. Każdy dzień w mundurze jest inny, jednak zawsze przyświeca jeden cel - niesienie pomocy społeczeństwu. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego jarosławskiej jednostki pomogli starszej kobiecie, której w trakcie jazdy uszkodziła się opona. Mundurowi założyli koło zapasowe w peugeocie seniorki, tym samym umożliwiając jej dalszą jazdę.
Jarosław -
Patrolują lasy i szlaki turystyczne
Policyjni jeźdźcy wspierani przez funkcjonariuszy z miejscowych komisariatów oraz leśników patrolują szlaki turystyczne powiatu krośnieńskiego. Współpraca służb ma na celu zabezpieczenie leśnych duktów przed dewastacją przez miłośników nielegalnej jazdy terenowej, przeciwdziałanie zjawisku kłusownictwa oraz innych form szkodnictwa leśnego.
Krosno -
41-latek uprawiał konopie indyjskie „na własny użytek”
Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi podejrzanemu o uprawę i posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku podczas pielęgnacji roślin. Tłumaczył, że narkotyki posiadał „na własny użytek”. Na nielegalnej uprawie, kryminalni zabezpieczyli 9 krzewów konopi indyjskich oraz susz roślinny.
Przeworsk -
Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze
W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”, policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz dzielnicowy z posterunku w Kołaczycach spotkali się z przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
Jasło -
Policjant w dniu wolnym od służby, zatrzymał pijanego kierowcę z cofniętymi uprawnieniami
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza jarosławskiej drogówki st. sierż. Dariusza Salwacha. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania. Okazało się, że 35-latek miał 1,26 promila alkoholu w organizmie.
Jarosław -
Inauguracja 29. roku akademickiego w WSIiZ
Wczoraj w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania uroczyście zainaugurowano 29. rok akademicki. Inauguracja odbyła się w Centrum Edukacji Międzynarodowej w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jacek Juwa.
KWP -
Odpowiednia postawa pracownika ochrony
Pracownik ochrony sanockiej galerii zainteresował się starszą kobietą, która sprawiała wrażenie zagubionej i wystraszonej. Mężczyzna wezwał na pomoc służby i otoczył kobietę opieką. Ratownicy medyczni zdecydowali o konieczności przewiezienia jej do szpitala.
Sanok -
Wypadek w Medyce - nie żyją dwie osoby
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło nad ranem w Medyce, na krajowej 28. W wyniku zdarzenia zginęło dwie osoby - kobieta i mężczyzna, podróżujące busem marki Fiat. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.
Przemyśl -
Policjant zatrzymał pijanego rowerzystę
Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego wykonując obowiązki służbowe, zatrzymał pijanego rowerzystę. Kierowca jednośladu miał ponad 2,3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości posiada już dożywotni zakaz. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.
Tarnobrzeg -
Z przedszkolakami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Brzozowska profilaktyk z entuzjazmem przyjęła zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu profilaktycznym z dziećmi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Domaradzu. Podczas pogadanki policjantka poruszyła m.in. najważniejsze kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Brzozów
