Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podsumowano pracę podkarpackiej policji w 2016 roku
O ponad 4 tysiące spadła liczba wszystkich przestępstw, mniej jest kradzieży, włamań i pobić. Wysoka jest skuteczność w zwalczaniu przestępczości. Odnotowano też mniej wypadków na drogach. Dobrze układa się współpraca z samorządami i mieszkańcami regionu. Takie wnioski płyną z podsumowania pracy podkarpackiej policji w 2016 roku. W dzisiejszej odprawie służbowej wzięli udział Zastępca Komendanta Głównego Policji, przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej oraz kierownictwo podkarpackiej policji.
KWP -
2016 rok na drogach Podkarpacia - podsumowanie
Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w 2016 r. Mniej było wypadków i rannych w tych zdarzeniach, nieznacznie wzrosła natomiast liczba zabitych.
KWP -
Uwaga! Trudne warunki na drogach
Podkarpaccy policjanci apelują o ostrożność! Dziś, w wielu miejscach województwa panują trudne warunki drogowe. Intensywne opady śniegu sprawiają, że na drogach jest ślisko. Dodatkowo na odcinkach kilku podkarpackich dróg wojewódzkich występują utrudnienia związane z zamieciami śnieżnymi.
KWP -
Nowa – historyczna zakładka na stronie podkarpackiej Policji
Dzisiaj na naszej stronie otwieramy nową zakładkę. Nosi ona nazwę „Z dziejów Policji Państwowej na terenie obecnego Podkarpacia (1919-1939)”. Treści w niej prezentowane mają przypominać o bogatych tradycjach działalności Policji na tym terenie w służbie na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przygotowaliśmy wiele ciekawostek wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu historią formacji policyjnych w Polsce.
-
Konferencja o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku
W Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu dzieci i młodzieży podczas wypoczynku w okresie ferii. Do udziału w niej zaproszono przedstawicieli służb i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa. Podkarpacką Policję reprezentował insp. Zbigniew Sowa zastępca komendanta wojewódzkiego.
KWP -
Rozważnie na drogach
Za nami długi weekend, który na drogach naszego województwa minął wyjątkowo spokojnie. Kierowcy w ciągu tych trzech dni jeździli bardzo ostrożnie. Policjanci odnotowali tylko jeden wypadek. Funkcjonariusze zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców.
KWP -
Kolejna ofiara mrozów na Podkarpaciu
Prawdopodobnie wychłodzenie było przyczyną śmierci 66-letniego mieszkańca Mielca. Zwłoki mężczyzny leżące w pobliżu domu znalazła sąsiadka. To kolejna ofiara niskich temperatur na Podkarpaciu.
KWP -
Podczas mrozów nie bądźmy obojętni na los innych ludzi!
Zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Niskie temperatury to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wyziębienie organizmu. Nierzadko takie osoby są pod działaniem alkoholu.
KWP -
Pamiętajmy o rozwadze na drogach
Wiele osób wykorzystało długi weekend, by odwiedzić bliskich, czy pojechać w góry. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci, ale nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo! Przestrzegamy przed bardzo trudnymi warunkami na drogach i apelujemy o dostosowanie techniki jazdy. Zalegający śnieg w połączeniu z nieostrożną jazdą stwarza duże niebezpieczeństwo zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę i ostrożną jazdę aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu!
-
57-letni mężczyzna zmarł wskutek wychłodzenia
W Gwoźnicy Górnej w powiecie strzyżowskim przechodzień znalazł ciało mężczyzny. 57-letni mieszkaniec tej miejscowości zmarł wskutek wychłodzenia. To szósta ofiara mrozów na Podkarpaciu w tym sezonie.
KWP