Wydarzenia

Trzech kierowców za prędkość straciło prawo jazdy

Zatrzymane prawo jazdy, mandat, punkty karne - to kara jaką ponieśli kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscowości Aksmanice w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przemyscy policjanci apelują o ostrożną jazdę.

Policjanci przemyskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Wczoraj weryfikowali zgłoszenia naniesione przez mieszkańców Aksmanic w gminie Fredropol.

Tuż przed godz.18 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 132 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowca stracił prawo jazdy i wobec niego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Dwie godziny później, w tej samej miejscowości kierowca dacii przekroczył prędkość o 65 km/h.  Przeprowadzony przez funkcjonariuszy pomiar wykazał 115 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.

Kilka minut później kierujący osobowym oplem jechał z prędkością 104 km/h. W tym przypadku kierowca również został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.


Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.
Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe  112.

Powrót na górę strony