Tag KMZB
Rozmiar czcionki
- Debata społeczna w przemyskiej komendzie Przewodniczący Zarządów Osiedli Miasta Przemyśla podczas dzisiejszej debaty społecznej, mieli możliwość podzielenia się z policjantami swoimi sugestiami i opiniami na temat poczucia bezpieczeństwa. Na pytania przedstawicieli zarządów osiedli, odpowiadali Komendanci przemyskiej jednostki - nadkom. Piotr Mazur i kom. Janusz Kiszka. Podziękowali obecnym za wskazywanie dziedzin, w których należy zwiększyć działania na rzecz ograniczania przestępczości i poprawy komfortu bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
- Dwa lata funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Minęły już dwa lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie kraju. W tym czasie blisko 1,5 mln użytkowników, 5 mln odsłon strony i ponad 900 tys. naniesionych zagrożeń potwierdzają słuszność zaproponowanego w 2016 r. społeczeństwu rozwiązania. Na Podkarpaciu KMZB funkcjonuje od 20 września 2016 r., w tym czasie mieszkańcy zaznaczyli blisko 42 tysiące miejsc.
- Dzielnicowi nie czekają na ujemne temperatury Stalowowolscy dzielnicowi nie czekają, aż temperatura spadnie poniżej zera. Jak co roku w okresie jesiennym kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy i schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych były pustostany, klatki schodowe, ale również tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.
- Policjanci potwierdzili zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Zatrzymane prawo jazdy, mandat, punkty karne - to kara jaką ponieśli kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Kontrole drogowe przeprowadzone były w Stalowej Woli na ulicy Czarnieckiego, w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"-debata ewaluacyjna z seniorami Stalowowolscy policjanci oraz mieszkańcy osiedla Rozwadów wzięli wczoraj udział w ewaluacyjnej debacie społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Mieszkańcy, wspólnie z funkcjonariuszami zastanawiali się nad sposobami walki z zagrożeniami dotykającymi mieszkańców małych społeczności.
- Trzech kierowców za prędkość straciło prawo jazdy Zatrzymane prawo jazdy, mandat, punkty karne - to kara jaką ponieśli kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscowości Aksmanice w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przemyscy policjanci apelują o ostrożną jazdę.
- Zapraszamy na ewaluacyjną debatę społeczną W najbliższy piątek o godz. 16 w Domu Parafialnym przy ulicy Ściegiennego 20 w Stalowej Woli odbędzie się ewaluacyjna debata społeczna pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Debata będzie mieć charakter otwartego spotkania. Wiodącym tematem debaty będą przedsięwzięcia z zakresu bezpieczeństwa seniorów.
- Straciła prawo jazdy za prędkość Policjanci z przemyskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 46-letniej mieszkance Przemyśla, która przekroczyła prędkość o ponad 58 km/h w obszarze zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"- debata ewaluacyjna z działkowcami Stalowowolscy policjanci, działkowcy oraz prezesi i gospodarze ogrodów działkowych, wzięli wczoraj udział w ewaluacyjnej debacie społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Działkowcy, wspólnie z funkcjonariuszami zastanawiali się nad sposobami walki z zagrożeniami dotykającymi mieszkańców małych społeczności.
- Potwierdzili zgłoszenie z krajowej mapy zagrożeń Policjanci ruchu drogowego stalowowolskiej komendy potwierdzili kolejne zgłoszenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 40-letnia mieszkanka powiatu stalowowolskiego jechała w terenie zabudowanym z prędkością 124 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.
- "Dzień Socjologii" z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, zorganizował dla maturzystów ,,Dzień Socjologii”, pod hasłem przewodnim - problematyka profilaktyki i resocjalizacji społecznej. W spotkaniu wzięły udział policjantki z przemyskiej komendy. Podczas warsztatów, sierż. szt. Marta Fac zaprezentowała Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako istotne narzędzie kształtowania bezpieczeństwa lokalnego. Przeprowadziła również instruktaż z zakresu korzystania z przedmiotowego narzędzia.
- Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.
- Przekroczyli prędkość - stracili prawo jazdy Policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy wczoraj przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2017 roku Ponad 1440 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli mieszkańcy naszego powiatu w 2017 roku. Korzystający z tej aplikacji mieszkańcy zwracają uwagę Policji przede wszystkim na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. 46% zgłoszeń zostało potwierdzonych.
- Policjanci potwierdzili kolejne zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Stalowowolscy policjanci potwierdzili zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w Bojanowie i Zaleszanach. W piątek we wskazanych miejscach, dwóch kierujących za zbyt szybką jazdę straciło swoje uprawnienia.
- Dzielnicowi szukali bezdomnych Dzisiaj od rana stalowowolscy policjanci sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Podczas kontroli ujawniono sześciu bezdomnych mężczyzn. Pomimo oferowanej pomocy żaden z bezdomnych nie skorzystał z niej.
- Debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" Stalowowolscy policjanci wczoraj po południu wzięli udział w debacie społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem tego spotkania były przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki społecznej skierowanej w głównej mierze do seniorów.
- "Kręci mnie bezpieczeństwo" na spotkaniu z seniorami Wczoraj w sali konferencyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Stalowej Woli, w ramach "Dni Seniora", miał miejsce wykład na temat bezpieczeństwa osób starszych prowadzony przez stalowowolskich policjantów, którzy przedstawili niebezpieczne sytuacje, na które narażeni są seniorzy.
- Policjanci potwierdzili kolejne zgłoszenia z mapy zagrożeń bezpieczeństwa Stalowowolscy policjanci potwierdzili zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w Stalowej Woli na ulicy Komisji Edukacji Narodowej i w Kępiu Zaleszańskim w gminie Zaleszany. Wczoraj we wskazanych miejscach dwóch kierujących za zbyt szybką jazdę straciło swoje uprawnienia.
- Dzielnicowi nie czekają na ujemne temperatury Stalowowolscy dzielnicowi nie czekają aż temperatura spadnie poniżej zera. Jak co roku w okresie jesienno-zimowym kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy i schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych były pustostany, klatki schodowe, ale również tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.