Wydarzenia

XI edycja powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Przemyślu

Data publikacji 08.05.2019

Wczoraj na deskach Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbył się XI Przegląd Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

Tematyka wystawianych spektakli przygotowanych przez uczniów dotyczyła uzależnień od nikotyny, alkoholu, substancji psychoaktywnych, ale także od internetu, telefonu, portali społecznościowych, zakupów, czy pracy. One wszystkie od lat są głównym tematem poruszanym przez młodzież biorącą udział w przeglądzie.

Wystawiono dwie sztuki: „Czas refleksji” w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu oraz „W zaklętym kręgu”, które przedstawili młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Orłach.

W wydarzeniu obok najmłodszych i ich opiekunów, udział wzięli: Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor oraz Komendant Miejski Policji nadkom. Piotr Mazur.

Jury konkursu w składzie: Małgorzata Podolak – przedstawiciel PCEN, Małgorzata Mróz z Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom, mł.asp. Marta Fac i asp. szt. Magdalena Stecura z Komendy Miejskiej Policji oraz Jerzy Eliński – przedstawiciel Straży Miejskiej w Przemyślu decydowało o tym, która z występujących grup będzie miała szansę na wystawienie swojego spektaklu w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie powalczy o możliwość zaprezentowania się podczas X Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych w rzeszowskim Teatrze Maska.

Spektakle wystawione przez młodzież prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, zawierały bogate treści merytoryczne i edukacyjno – profilaktyczne. Jurorzy kierowali się następującymi kryteriami: walorami profilaktycznymi inscenizacji, zgodnością treści z zakresem tematycznym regulaminu, sposobem przekazania treści oraz walorami artystycznymi.

Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęła sztuka „Czas refleksji”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i upominki.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

 • Widownia na Zamku Kazimierzowskim
  Foto. A. Czereba
 • Widownia
  Foto. A. Czereba
 • widownia
  Foto. A. Czereba
 • Grupa teatralna ze szkoły nr 16
  Foto. A. Czereba
 • grupa teatralna ze SZP Orły
  Foto. A. Czereba
 • Jury
  Foto. A. Czereba
Powrót na górę strony