Tag dopalacze
Rozmiar czcionki
- XI edycja powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Przemyślu Wczoraj na deskach Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbył się XI Przegląd Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.
- Konferencja o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży W sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbyła się konferencja pn. „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń substancjami psychoaktywnymi oraz chemicznymi”. W trakcie konferencji funkcjonariusze przemyskiej komendy mówili o zagrożeniach w drodze do szkoły, o przemocy w szkołach oraz zmianach w ustawodawstwie dotyczących posiadania substancji psychoaktywnych.
- O narkotykach z rodzicami Jak działają narkotyki i dopalacze? Jak rozpoznać osobę, która je zażywa? Co dzieje się w organizmie po zażyciu środków odurzających czy substancji psychotropowych? To tematy spotkania, które policjanci przeprowadzili z rodzicami uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 im. dra Janusza Korczaka w Przemyślu.
- Ustawa o dopalaczach weszła w życie 21 sierpnia zaczęła obowiązywać ustawa o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dzięki wchodzącym w życie przepisom walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza niż dotychczas.
- Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków. Od wtorku obowiązują nowe przepisy! Dopalacze podobnie jak środki odurzające są nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, ale mogą okazać się śmiertelne. Nawet jednorazowe zażycie substancji niewiadomego pochodzenia może zakończyć się tragicznie. Pomimo dużego ryzyka, wciąż nie brakuje chętnych do zakupu tego typu używek. Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo, szczególnie osób młodych, odpowiedzialność za posiadanie, handel i dystrybucję dopalaczy, będzie surowsza. Dopalacze będą traktowane przez prawo na równi z narkotykami.
- Dopalacze - apel Policji do rodziców i opiekunów Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
- Ostrzegamy! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie! W ostatnich dniach na terenie całego kraju odnotowano kilkanaście przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy. Policjanci ostrzegają: ich producenci i sprzedawcy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej odbywa się poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.
- „Narkotyki, dopalacze i cyberzagrożenia” – certyfikowane szkolenie profilaktyczne Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz Komenda Miejska Policji w Przemyślu organizują bezpłatne, certyfikowane szkolenie profilaktyczne dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i terapeutów pracujących z młodzieżą w wieku szkolnym, zatytułowane „Narkotyki, dopalacze i cyberzagrożenia”.
- Spotkanie z policjantami w ramach kampanii "Dopalacze kradną życie" Wczoraj w Zespole Szkół w Małej policjanci z ropczyckiej komendy zorganizowali i przeprowadzili spotkanie w ramach kampanii społecznej „Dopalacze kradną życie”. Uczestnicy spotkania otrzymali upominki przekazane przez Departament Komunikacji Społecznej MSWiA.
- Dopalacze, narkotyki- spotkanie z policją w Zespole Szkół w Wyszatycach W dniu wczorajszym policjanci z przemyskiej komendy przeprowadzili pogadankę z rodzicami w Zespole Szkół w Wyszatycach na temat zagrożeń związanych z narkotykami.