Wydarzenia

Policjanci upamiętnili 83. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę

Data publikacji 17.09.2022

17 września, przypada 83. rocznica sowieckiej napaści na Polskę. Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Tomasz Grazda złożył wiązankę upamiętniając 34 funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z powiatem mieleckim, których nazwiska widnieją na tablicy pamiątkowej znajdującej się na budynku mieleckiej jednostki Policji.

Pamięć o naszych poprzednikach, zwłaszcza tych, którzy zapłacili najwyższą cenę walcząc o Wolną Polskę, jest naszym obowiązkiem. Jak co roku, wspominamy funkcjonariuszy Policji Państwowej, którzy zginęli z rąk Sowietów.

W sobotnie przedpołudnie przed tablicą znajdującą się przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, podinsp. Tomasz Grazda złożył wiązankę i zapalił znicz upamiętniając mieleckich funkcjonariuszy.

Tablica pamiątkowa znajdująca się na przedniej części budynku komendy Policji w Mielcu, została odsłonięta podczas uroczystości 17 września 2020 roku. Tablica upamiętnia 34 funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z powiatem mieleckim, zamordowanych przez Sowietów w latach 1939-1940 w Kalininie i innych miejscach na Wschodzie.

  • na zdjęciu Komendant Powiatowy Policji w Mielcu składa kwiaty przed tablicą na budynku KPP Mielec
    fot. KPP Mielec
  • na zdjęciu Komendant Powiatowy Policji w Mielcu składa kwiaty przed tablicą na budynku KPP Mielec
Powrót na górę strony