Wydarzenia

Trwają konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży o bezpieczeństwie

Data publikacji 19.04.2022

Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli zorganizowała konkursy plastyczne dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu stalowowolskiego pod nazwą „Bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty” oraz dla młodych artystów z klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu miasta na ulotkę profilaktyczną pn. ”Alkohol Narkotyki to złe nawyki”.

Stalowowolscy policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta, organizują drugą edycję konkursu plastycznego dla pierwszoklasistów z terenu naszego powiatu. Celem konkursu jest edukowanie i uwrażliwienie najmłodszych na właściwe zachowania w różnych codziennych sytuacjach. Tematyka prac powinna dotyczyć szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w sieci, w domu oraz na podwórku. Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas pierwszych. Wpłynęło wówczas blisko 200 prac plastycznych. Termin dostarczenia prac upływa 20 maja 2022 r.

Drugi z konkursów dla młodych artystów z klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu miasta, ma na celu stworzenie przez uczniów ulotki, która będzie przestrogą dla rówieśników o zgubnych skutkach uzależnień i konsekwencjach z nich płynących. Współorganizatorem konkursu jest Urząd Miasta Stalowa Wola. Termin dostarczenia prac upływa 31 maja 2022 r.

Regulaminy konkursów i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie stalowowolskiej policji:

Konkurs - „Bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty” 
Konkurs - ”Alkohol Narkotyki to złe nawyki”

Prace należy doręczyć do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli w podanych terminach. Zachęcamy do udziału w konkursach.

Powrót na górę strony