Wydarzenia

Policjanci zatrzymali piratów drogowych

Policjanci ze stalowowolskiej "drogówki" zatrzymali wczoraj dwóch kierowców, którzy na trasie Podskarpowej znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. 29-letni sandomierzanin jechał z prędkością 181 km/h, a 31-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego poruszał się z prędkością 147 km/h. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na trasie Podskarpowej w ciągu drogi krajowej nr 77. Jednym z ich zadań była kontrola przestrzegania dopuszczalnej prędkości. Wcześniej mieszkańcy zgłaszali problem przekraczania prędkości między innymi zaznaczając drogę DK 77 na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
 
O godz. 16.30, policjanci zatrzymali do kontroli 29-letniego kierowcę, który poruszał się z prędkością 181 km/h. Kontrola miała miejsce w terenie niezabudowanym. 29-letni mieszkaniec Sandomierza był trzeźwy. Został ukarany mandatem i punktami karnymi.
 
Przed godz. 19, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 31-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego. Mężczyzna trasą Podskarpową jechał z prędkością 147 km/h. On również został ukarany mandatem i punktami karnymi. Dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosiła 100 km/h.
Powrót na górę strony