Wydarzenia

Policjanci potwierdzili zgłoszenia z mapy zagrożeń

Data publikacji 03.04.2017

Stalowowolscy policjanci potwierdzili zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości w Stalowej Woli na ulicy Energetyków. W miniony piątek, we wskazanym miejscu, policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy za zbyt szybką jazdę stracili uprawnienia.

W miniony piątek policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania 26-letniemu mieszkańcowi powiatu krośnieńskiego, który jechał osobowym hyundaiem. Pomiar prędkości pokazał, że kierujący jechał 111 km/h i przekroczył w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość o 61 km/h.

Tego samego dnia, 44-letnia mieszkanka Rudnika nas Sanem nie przestrzegała przepisów dotyczących dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, poruszając się samochodem z prędkością większą od dopuszczalnej o 53 km/h. Kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy.

Pamiętajmy! Kierującym, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Powrót na górę strony