Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uwaga! Oszuści ciągle aktywni!
Przestępcy nie odpuszczają i są ciągle aktywni, szczególnie w okresie przedświątecznym. Stosując popularne metody oparte na znanych legendach nie zawsze udaje im się oszukać rozmówców, a chęć szybkiego zysku skłania ich do modyfikacji swoich działań. Często kontaktują się nie tylko z osobami fizycznymi ale także z sekretariatami biur, instytucji i urzędów. Dzwoniąc podszywają się pod pracownika banku lub inną osobę godną zaufania (np. pracownika Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, pracownika Związku Banków Polskich, czy policjanta).
KWP -
Surowe konsekwencje dla pijanych kierowców
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi gminy Łańcut, który peugeotem, uciekał przed policyjnym patrolem. Mężczyzna prowadził samochód pomimo sądowego zakazu i mając blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie także 61-letni mieszkaniec Łańcuta. Mężczyzna uszkodził elewacje jednego z łańcuckich sklepów. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
Łańcut -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 33-latek, za kradzieże, ma do odbycia karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Policjant zauważył go przy budynku poczty w Ustrzykach Dolnych.
Ustrzyki Dolne -
Miał w organizmie ponad 2 promile i pędził 128 km/h
Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali kierującego mercedesem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 78 km/h. Dodatkowo nie zastosował się do znaku linia podwójna ciągła, a w organizmie miał 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a samochód, którym kierował, został zabezpieczony.
Jasło -
Policjant z Przeworska odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu"
Młodszy aspirant Rajmund Tuleja z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku został odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Przeworski policjant został wyróżniony za zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa. Oddał już 22 litry krwi.
Przeworsk -
Zderzenie volkswagena z szynobusem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Krośnie. W zderzeniu volkswagena z szynobusem ucierpiała jedna osoba, która wymagała specjalistycznej pomocy medycznej.
Krosno -
Pędził 180 km/h. Skuteczne działanie policjantów z grupy SPEED
Policjanci ruchu drogowego z grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault, który pędził tarnobrzeską Wisłostradą z prędkością 180 km/h. 33-latek poniósł konsekwencje - otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych i 15 punktów karnych.
Tarnobrzeg -
Nie miał uprawnień i kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu
36-latek kierował pojazdem budowlanym - gąsienicowym mimo, że nie jest on dopuszczony do ruchu. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego w miejscowości Jeżowe. Szybko wyszło też na jaw, że kierujący tym pojazdem nie ma prawa jazdy. Funkcjonariusze uniemożliwili 36-latkowi dalszą jazdę.
Nisko -
Przemyscy policjanci podczas nocnej służby pomogli dwóm osobom
Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają poza domem. Tylko wczoraj przemyscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec osób, które znajdowały się w sytuacjach, które mogły zagrażać ich życiu i zdrowiu. 73-latka błąkała się ulicami miasta, nie pamiętała gdzie mieszka i dlaczego o tak późnej porze spaceruje, natomiast 19-latek, wymagający stałej opieki, wyszedł z domu w ubiorze niedostosowanym do warunków atmosferycznych.
Przemyśl -
Odblaskowa choinka w Głogowie Małopolskim
Szybko zapadający zmrok, coraz trudniejsze warunki na drodze nie sprzyjają kierowcom ani pieszym. Używanie elementów odblaskowych niewątpliwie wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat edukować dzieci na temat konieczności używania odblasków. Doskonałą okazją do promocji odblasków była akcja pt. „Odblaskowa choinka” w Głogowi Małopolskim.
Rzeszów

