Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wspólne działania profilaktyczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie
Lubaczowscy mundurowi we współpracy z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej Jarosław S.A. oraz strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie przeprowadzili działania profilaktyczne. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drodze.
Lubaczów -
Podsumowanie działań - „Trzeźwy poranek”
Dziś, podkarpaccy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole drogowe, których celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, odbywały się na terenie naszego województwa. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 13 tys. kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali 25 kierujących, którzy wsiedli za kierownice po alkoholu.
KWP -
Wspólne działania Policji i Straży Leśnej w ramach akcji „Stroisz”
Funkcjonariusze Posterunku Policji w Baligrodzie, w ramach akcji Straży Leśnej pod nazwą „Stroisz”, kontrolują tereny bieszczadzkich kompleksów leśnych. Celem działań jest przeciwdziałanie nielegalnemu pozyskiwaniu gałęzi drzew iglastych oraz innej roślinności wykorzystywanej do celów dekoracyjnych.
Lesko -
Przyszli aspiranci rozpoczęli szkolenie zawodowe
48 przyszłych aspirantów rozpoczęło dzisiaj szkolenie zorganizowane przez Szkołę Policji w Katowicach. Funkcjonariusze będą się uczyć pod okiem doświadczonych policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz online, gdzie zajęcia poprowadzą wykładowcy ze Szkoły Policji w Katowicach. Funkcjonariuszy rozpoczynających szkolenie przywitał podinsp. Piotr Stępka I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.
KWP -
Dzielnicowi z wizytą u dzieci w brzozowskim szpitalu
W przeddzień mikołajek, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, odwiedzili małych pacjentów przebywających w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie. Wyjątkowa wizyta odbyła się w towarzystwie policyjnej maskotki - misia POPO, Mikołaja i jego pomocników. Spotkanie było pełne emocji, uśmiechów i wzruszeń.
Brzozów -
„Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie”
Policjanci z przeworskiej komendy wraz z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Krzeczowicach. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie”.
Przeworsk -
Pijani rowerzyści. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie
Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 2 rowerzystom, którzy pijąc wcześniej alkohol, zdecydowali się na kierowanie jednośladami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni mieszkaniec Dębicy, który jechał rowerem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Dębica -
Policjanci i uczniowie klasy policyjnej podczas Parady Mikołajów
Tarnobrzescy policjanci wraz z uczniami klasy policyjnej ze Szkoły Euro-Bis w Tarnobrzegu, włączyli się w świąteczną imprezę pn. "Parada Mikołajów". Na specjalnie przygotowanym stoisku, mundurowi rozmawiali z seniorami o zagrożeniach. Była też zabawa z dziećmi i wspólne zdjęcia z policyjną maskotką - Rysiem. Podczas spotkania uczniowie przekazywali mieszkańcom ulotki edukacyjne przygotowane przez Tygodnik Nadwiślański i PZU.
Tarnobrzeg -
Policyjni kontrterroryści w roli pomocników Mikołaja
„Mikołaj na zwyżce” - to akcja fundacji z Miłości do życia, do której w tym roku, przyłączyli się podkarpaccy kontrterroryści. Policjanci, jako pomocnicy Mikołaja, po raz kolejny odwiedzili Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie. Zjeżdżali z dachu na linach, żeby przekazać dzieciom mikołajkowe prezenty. Pomocnikiem Mikołaja był także policyjny robot pirotechniczny, który rozdawał prezenty po szpitalnych salach.
KWP -
Zakończenie kolejnej edycji szkolenia aspiranckiego
Zakończyła się kolejna edycja szkolenia aspiranckiego w naszym garnizonie. Organizatorem szkolenia była Szkoła Policji w Katowicach, a zajęcia prowadzono w formie hybrydowej przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W uroczystym zakończeniu szkolenia udział wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka oraz podinsp. Magdalena Kubica z Zakładu Służby Kryminalnej ze Szkoły Policji w Katowicach.
KWP
