Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Śmiertelny wypadek motocyklisty w Latoszynie
Dębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w Latoszynie. Po godzinie 17, na drodze krajowej nr 94, motocyklista zderzył się z bmw. Niestety pomimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia 71-letniego motocyklisty.
Dębica -
Policyjne działania "Wszystkich Świętych"
Podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania w związku z obchodami "Wszystkich Świętych". Do poniedziałku, 4 listopada będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących oraz porządkiem na drogach. Dziś podczas briefingu, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z dziennikarzami, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas podróży, jak również na cmentarzach i w ich pobliżu.
KWP -
Policjanci wypełniają słowa roty ślubowania, a życie ludzkie ma dla nich największą wartość
Policyjna służba niejednokrotnie bywa niebezpieczna i nieprzewidywalna. Funkcjonariusze są gotowi do niesienia pomocy, bez względu na zagrożenia aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. Coraz częściej dochodzi do zdarzeń, podczas których mundurowi padają ofiarami agresywnych napastników. Mimo nieustannego ryzyka, podejmują interwencje, nierzadko z narażeniem życia. Mimo zagrożeń, z pełnym zaangażowaniem wypełniają słowa roty ślubowania, a życie ludzkie ma dla nich największą wartość.
Jarosław -
Pamiętamy o zmarłych
Przed dniem Wszystkich Świętych Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku mł. insp. dr Bartłomiej Kowalski razem ze swoim I Zastępcą nadkom. Tomaszem Kobą oddali hołd zmarłemu funkcjonariuszowi. Zapalili znicz pamięci na grobie insp. Ryszarda Kuli Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku.
Przeworsk -
Policjanci uratowali psa uwięzionego przy płonącym budynku
Dzielnicowi z Jedlicza ocalili psa, który zapięty na łańcuchu, został uwięziony w pobliżu objętego pożarem domu. Dzięki zdecydowanemu działaniu, policjanci uwolnili przerażonego czworonoga i uratowali mu życie.
Krosno -
Wspólne działania Policji i Straży Magurskiego Parku Narodowego
Policjanci na koniach wspólnie ze strażnikami z Magurskiego Parku Narodowego patrolowali szlaki turystyczne oraz tereny leśne. Ich działania wymierzone były w kłusowników oraz osoby nie stosujące się do przepisów obowiązujących na terenie Parku.
Jasło -
Pijany kierowca przyjechał do przychodni
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 33-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna został ujęty przez pracowników ochrony przychodni lekarskiej, tuż po tym, jak jeden z pracowników zorientował się, że mężczyzna jest pijany i w takim stanie przyjechał samochodem. Potwierdzili to interweniujący policjanci.
Rzeszów -
Sprawcy rozboju trafili do aresztu
Za dokonanie rozboju odpowie dwóch mieszkańców Jasła, którzy dusili i bili swojego znajomego, a następnie ukradli mu gotówkę w kwocie 2500 zł. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Dodatkowo jeden z nich odpowie za kradzież rozbójniczą, której dopuścił się w kwietniu br. Decyzją Sądu Rejonowego w Jaśle, obaj mężczyźni, na 3 miesiące trafili do tymczasowego aresztu.
Jasło -
Podpalacz trafił na trzy miesiące do aresztu
Trzy miesiące w areszcie spędzi 36-letni mężczyzna, który jest podejrzany o podpalenie. Mężczyzna, na jednej z posesji w Nozdrzcu, podłożył ogień pod składowane drewno, w wyniku czego, całkowitemu spaleniu uległa drewniana szopa i garaż. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
Brzozów -
Policjanci zatrzymali 24-latka, który włamał się do baru
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 24-latka, który włamał się do jednego z lokali gastronomicznych w Rzeszowie. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna zaczął uciekać, jednak szybko został zatrzymany. W trakcie ucieczki wyrzucił z kieszeni zrabowane pieniądze.
Rzeszów

