Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zgłosił kradzież pojazdu, bo chciał wyłudzić odszkodowanie
Policjanci z posterunku w Wiązownicy wyjaśnili okoliczności „kradzieży” samochodu, która zgłoszona została przez 59-latka. Mercedes o wartości 16 tys. zł, na duńskich numerach rejestracyjnych, miał zginąć z pobocza drogi znajdującej się przy lesie w Makowisku. Policjanci znaleźli zgubę w jednym z warsztatów samochodowych na terenie miasta. Jak się okazało, „pokrzywdzony” przywiózł pojazd do mechanika, a sam zgłosił fikcyjną kradzież, bo chciał wyłudzić odszkodowanie.
Jarosław -
"Bądź bezpieczny na drodze", czyli inauguracyjna debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku
W Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Mieście, odbyła się inauguracyjna debata społeczna pt. „Bądź bezpieczny na drodze”. Wydarzenie to objął swoim patronatem Wójt Gminy Leżajsk. Policjanci wspólnie z uczestnikami dyskutowali na tematy związane z zagrożeniami występującymi w ruchu drogowym, na które narażeni są głównie seniorzy.
Leżajsk -
Pomagamy i chronimy nawet z narażeniem życia
Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, ale zawsze pod presją czasu - funkcjonariusze Policji na co dzień pomagają i chronią, dbają o bezpieczeństwo innych oraz chronią mienie. Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj na terenie Jarosławia. Podczas wykonywanych czynności, mężczyzna, wobec którego była podejmowana interwencja, ranił funkcjonariusza w klatkę piersiową. Policjant został przewieziony do szpitala. Agresywny 30-latek został zatrzymany i trafił do specjalistycznej placówki.
Jarosław -
Policjant w drodze do służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego
Zdecydowana reakcja policjanta z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz jadąc drogą ekspresową, podejrzewał, że kierowca jadącego przed nim bmw, może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast zareagował i zatrzymał pojazd. Jego przypuszczenia potwierdziły się, siedzący za kierownicą 44-letni mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile i jechał do pracy.
Rzeszów -
Dzielnicowi włączyli się w projekt promocji bezpieczeństwa drogowego
Promocja bezpieczeństwa drogowego stanowiło główne założenie kampanii profilaktycznej realizowanej na terenie Miejsca Piastowego. Dzielnicowi wespół z gminnymi urzędnikami, zachęcali kierowców do odpowiedzialnych zachowań na drodze, wręczając im materiały informacyjne i drobne upominki.
Krosno -
Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych
Zbliża się 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, a z nim częstsze wizyty na cmentarzach i wyjazdy na groby bliskich. Zajęci porządkowaniem grobów czy przygotowaniami do wyjazdów, zapominamy o podstawowym zasadach bezpieczeństwa. Dlatego policja apeluje o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobki bliskich, nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru na ławeczkach przy grobach, bądź na sąsiednich nagrobkach. Złodzieje tylko na to czekają! Zadbajmy również o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów podczas wyjazdów.
KWP -
Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość
Pomimo kierowanych apeli nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że brawura, nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Podczas minionego weekendu, policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, zatrzymali 9 praw jazdy.
-
Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny!
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
KGP -
Wyłudzali kredyty, trafili do aresztu
Policjanci z Łańcuta zatrzymali czworo mieszkańców województwa świętokrzyskiego, którzy za pomocą sfałszowanych dokumentów wyłudzali kredyty. Podejrzani usłyszeli zarzuty: kradzieży tożsamości, fałszerstw oraz oszustw. W piątek, Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec całej czwórki tymczasowy areszt.
Łańcut -
Pamiętamy! Przemyscy licealiści i mundurowi oddali hołd policjantom poległym na służbie
Przemyscy policjanci, po raz kolejny, wspólnie z młodzieżą z klas mundurowych z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, uczcili pamięć poległych policjantów, którzy zostali zamordowani podczas służby, blisko 100 lat temu.
Przemyśl

