Tag mapa zagrożeń
Rozmiar czcionki
- Dwa lata funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Minęły już dwa lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie kraju. W tym czasie blisko 1,5 mln użytkowników, 5 mln odsłon strony i ponad 900 tys. naniesionych zagrożeń potwierdzają słuszność zaproponowanego w 2016 r. społeczeństwu rozwiązania. Na Podkarpaciu KMZB funkcjonuje od 20 września 2016 r., w tym czasie mieszkańcy zaznaczyli blisko 42 tysiące miejsc.
- Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest już dostępna na stronach internetowych Policji.
- "Dzień Socjologii" z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, zorganizował dla maturzystów ,,Dzień Socjologii”, pod hasłem przewodnim - problematyka profilaktyki i resocjalizacji społecznej. W spotkaniu wzięły udział policjantki z przemyskiej komendy. Podczas warsztatów, sierż. szt. Marta Fac zaprezentowała Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako istotne narzędzie kształtowania bezpieczeństwa lokalnego. Przeprowadziła również instruktaż z zakresu korzystania z przedmiotowego narzędzia.
- Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2017 roku Ponad 1440 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli mieszkańcy naszego powiatu w 2017 roku. Korzystający z tej aplikacji mieszkańcy zwracają uwagę Policji przede wszystkim na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. 46% zgłoszeń zostało potwierdzonych.
- Dzielnicowi szukali bezdomnych Dzisiaj od rana stalowowolscy policjanci sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Podczas kontroli ujawniono sześciu bezdomnych mężczyzn. Pomimo oferowanej pomocy żaden z bezdomnych nie skorzystał z niej.
- "Kręci mnie bezpieczeństwo" na spotkaniu z seniorami Wczoraj w sali konferencyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Stalowej Woli, w ramach "Dni Seniora", miał miejsce wykład na temat bezpieczeństwa osób starszych prowadzony przez stalowowolskich policjantów, którzy przedstawili niebezpieczne sytuacje, na które narażeni są seniorzy.
- Policjanci potwierdzili kolejne zgłoszenia z mapy zagrożeń bezpieczeństwa Stalowowolscy policjanci potwierdzili zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w Stalowej Woli na ulicy Komisji Edukacji Narodowej i w Kępiu Zaleszańskim w gminie Zaleszany. Wczoraj we wskazanych miejscach dwóch kierujących za zbyt szybką jazdę straciło swoje uprawnienia.
- Komendant stalowowolskiej Policji na spotkaniu z seniorami Z seniorami działającymi w Radzie Seniorów spotkał się wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski. Spotkanie było okazją do przedstawienia zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się seniorzy oraz sposobów ich uniknięcia. Komendant najwięcej czasu poświęcił na profilaktykę związaną z oszustwami, zwłaszcza metodą "na wnuczka".
- Policjanci potwierdzili sześć zgłoszeń z mapy zagrożeń Wczoraj policjanci drogówki prowadzili działania, których celem była weryfikacja naniesionych przez mieszkańców powiatu stalowowolskiego zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia te dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości w różnych miejscach na terenie naszego powiatu. Policjanci potwierdzili sześć miejsc w których przekraczana była dopuszczalna prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali trzy prawa jazdy i ukarali 15 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.
- Dzielnicowy bliżej nas! W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” opracowane zostały ulotki informujące o zakresie działalności dzielnicowego, a także o aplikacjach: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZ) i „Moja Komenda”.
- Dzielnicowy o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda Wczoraj w Wapowcach na spotkaniu sołtysów i wójta Gminy Przemyśl policjanci promowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację „Moja Komenda”. Dzielnicowy zachęcał do korzystania z tych narzędzi, ale w sposób rozsądny, gdyż każde zgłoszenie naniesione na mapę wywołuje określoną reakcję policji.
- Policjanci potwierdzili zgłoszenia z mapy zagrożeń Stalowowolscy policjanci potwierdzili zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości w Stalowej Woli na ulicy Kwiatkowskiego. Wczoraj po południu, we wskazanym miejscu, policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy za zbyt szybką jazdę stracili uprawnienia.
- Debata społeczna w Zaklikowie Bezpieczeństwo pieszych - niechronionych uczestników ruchu drogowego było tematem debaty społecznej zorganizowanej przez stalowowolskich policjantów. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli mł. insp. Stanisław Mastalerczyk mówił o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się piesi oraz o podejmowanych działaniach profilaktycznych, odpowiadał też na pytania uczestników debaty.
- Policjanci z pracownikiem socjalnym szukali bezdomnych Wczoraj stalowowolscy policjanci wspólnie z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Podczas kontroli ujawniono ośmiu bezdomnych mężczyzn. Pięciu z nich skorzystało z oferowanej pomocy.
- Policjanci potwierdzili zgłoszenia z mapy zagrożeń Stalowowolscy policjanci potwierdzili zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Radomyśl nad Sanem i Wola Rzeczycka. We wskazanych miejscach, policjanci zatrzymali kierujących, którzy za zbyt szybką jazdę ukarani zostali mandatami, a jedna z osób straciła prawo jazdy.
- Debata społeczna w przemyskiej komendzie Przewodniczący Zarządów Osiedli Mista Przemyśla w dniu dzisiejszym mieli możliwość, podczas Debaty Społecznej, podzielenia się z policjantami swoimi sugestiami i opiniami na temat poczucia bezpieczeństwa. Na pytania przedstawicieli zarządów osiedli, którzy przybyli na debatę, odpowiadał między innymi Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu - podkom. Janusz Kiszka, który dziękował za wskazywanie dziedzin, w których należy zwiększyć działania na rzecz ograniczania przestępczości i poprawy komfortu bezpieczeństwa obywateli.
- "Bezpieczny ogród" - spotkanie policjantów z działkowcami Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu na terenie ogrodów działkowych w Stalowej Woli. Wzięli w niej udział przedstawiciele Okręgu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców, prezesi i gospodarze ogrodów działkowych ze Stalowej Woli oraz stalowowolscy policjanci.
- Podsumowanie pierwszego miesiąca działania mapy zagrożeń w powiecie stalowowolskim Stalowowolscy policjanci podsumowali miesiąc działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego powiatu w tym czasie zgłosili 102 zdarzenia wskazując miejsca, które w ich ocenie są niebezpieczne. Ze sprawdzonych przez policjantów zgłoszeń 25% zostało potwierdzonych.
- Policjanci promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa Przez cały ubiegły tydzień ropczyccy policjanci zachęcali lokalną społeczność do zapoznania się z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Już po kilku dniach od wprowadzenia aplikacji, funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenia naniesione na mapę. Potwierdzone zgłoszenia dotyczyły w szczególności wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym.
- Policjanci promowali mapę zagrożeń bezpieczeństwa Przez cały miniony tydzień policjanci ze Stalowej Woli udzielali wskazówek mieszkańcom powiatu stalowowolskiego dotyczących "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". W punktach informacyjnych zorganizowanych na terenie Stalowej Woli i powiatu policjanci poinformowali o możliwości korzystania z nowego narzędzia kilkaset osób.