Aktualności

Działania "Wszystkich Świętych 2022" na podkarpackich drogach

Data publikacji 02.11.2022

Jak co roku, w związku z Dniem Wszystkich Świętych nad bezpieczeństwem podróżujących i porządkiem na drogach czuwają podkarpaccy funkcjonariusze. Dziś podczas briefingu, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z dziennikarzami, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas podróży, jak również na cmentarzach i w ich pobliżu. Działania potrwają do środy, 2 listopada.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się dzisiaj przy cmentarzu Pobitno w Rzeszowie, z przedstawicielami lokalnych mediów, aby porozmawiać o działaniach podejmowanych przez Policję podczas prowadzonej akcji. Policjanci podkreślali, że podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym.

Działania związane z dniem Wszystkich Świętych rozpoczynają się dzisiaj, 28 października i potrwają do środy, 2 listopada 2022 r. Podczas sześciodniowych działań, policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych.

Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem, zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza jest cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

W wielu miejscach w tym czasie, szczególnie w rejonach cmentarzy nastąpi zmiana organizacja ruchu: Brzozów, Dębica, Jarosław, Jasło, Kolbuszowa, Krosno , Leżajsk, Łańcut, Mielec, Nisko, Przemyśl, Przeworsk, Ropczyce, Rzeszów, Sanok, Tarnobrzeg, Ustrzyki Dolne.

Wszędzie tam, gdzie tworzyć się będą zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Ważne jest, żeby nie jeździć na pamięć, zwracać uwagę na oznakowanie i stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Podczas działań policjanci korzystać będą z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, używać będą również laserowych mierników prędkości. Wszystkim pieszym Policja przypomina o obowiązku noszenia odblasków.


Przypominamy również, że w okresie świąt obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton (z wyłączeniem autobusów oraz niektórych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu, w dniach):  
     

•    31 października  - w godz. 18:00 – 22:00
•    1 listopada – w godz. 8:00 – 22:00

Powrót na górę strony